Özel Defne Hastanesi Ortopedi ve Travmatoloji

Deneyimli uzman kadrosuyla en ileri teknololoji imkanları kullanarak 24 saat hizmet vermeye devam etmektedir.

Genel travma İnsan vücuduna dışardan uygulanan kuvvetin oluşturduğu hasara travma denilmektedir. Travma kırık,çıkık,kırık çıkık olarak 3 bölüm halinde tanılanabilmektedir. Ateşli silah yaralanmaları,Trafik kazaları,Yüksekten düşmelerde bu gruptan açıklanmaktadır. Bu tür travmaya maruz kalan hastalara zamanında müdahale edilmemesi halinde yanlış kaynama veya kaynamama durumu söz konusu olabilmektedir.Hastanın böle bir duruma maruz kalması hastayı gerek sağlık yönünden gerekse sosyal yönden olumsuz etkilemektedir.Bu tür snuçlara maruz kalmamız için deneyimli hekim kadromuzla en ileri teknikleri kullanarak en hızlı biçimde hizmet vermeye devam ediyoruz.

Kalça çıkığı Ülkemizde doğumsal kalça çıkığı halen oldukça yaygın görülmektedir. Ve erikkin yaştaki sorunların bir çoğunu temel kaynağını teşkil etmektedir. Doğumdan itiberen ilk zamanlarda kalça çıkığını teşhis etmek mümkün olmayabilir.Bu dönemde en iyi tanı yöntemi kalça USG olup, bölümümüzde deneyimli ekiplerimiz tarafından başarı ile yapılmaktadır. İlk aylarda konulan doğru tanı sayesinde hasta tedavi edilebilmekte ve yaşatısına sorunsuz olarak devam edebilmektedir.

Artroskopi Diz,ayak,bileği,omuz,dirsek,el bileği eklemdeki bir çok rahatsızlık artroskopi sayesinde kolayca tedavi edilebilmektedir. Artroskopik girişim eklmeleri tam açmak yerine ufak deliklerden kamera yardımıyla girilerek cerrahi girişim yapılmaktadır ve hasta daha çabuk tedavisinin sonucunu alabilmektedir. Dizde oluşan menüsküs yırtıkları,bağ yaralanmaları,kıkırdak yaralanmaları,omuzda tendon kopmaları artroskopik girişimin en yaygın kullnanım alanlarıdır.

Artroplasti Diz,ayak,bileği,omuz,dirsek,el bileği eklemdeki bir çok rahatsızlık artroskopi sayesinde kolayca tedavi edilebilmektedir. Artroskopik girişim eklmeleri tam açmak yerine ufak deliklerden kamera yardımıyla girilerek cerrahi girişim yapılmaktadır ve hasta daha çabuk tedavisinin sonucunu alabilmektedir. Dizde oluşan menüsküs yırtıkları,bağ yaralanmaları,kıkırdak yaralanmaları,omuzda tendon kopmaları artroskopik girişimin en yaygın kullnanım alanlarıdır.

EL VE AYAK CERRAHİSİ

El Cerrahisi Parmak ve el bileği kırıkları,Tendon ve sinir kesileri,Sinir sıkışmları,El ve dirsek eklem problemleri tedavi edilmektedir.

Ayak Cerrahisi Doğuştan ayak bozuklukları olan düz tabanlık (Pes planus),İçe ve dışa basma sorunlarınız.

Branş Doktorlarımız