Haberler

Mayıs, 02, 2016

ÖZEL DEFNE HASTANESİ DAHA DA GÜÇLENDİ

DEFNE HASTANESİ HİZMET KALİTESİNİ   AKEDEMİSYEN  KADROSU  İLE YÜKSELTİYOR

       Defne Hastanesi bölge halkına hizmette sekizinci  yılını doldurdu. Bu süre zarfında kaliteli, özverili, saygın ve güven duyulan,  sağlık hizmet kalitesinden asla taviz vermedik. Her geçen yıl altyapımızı biraz daha geliştirirken teknolojik yatırımlarımızdan geri durmadık. 2008 yılında 72 yatak , 32 hekim , 350  personelle hizmete başlayan Hastanemiz şu anda 169 yatak 60 hekim ve 500 personelle hizmete devam ediyor. Bölgenin de ihtiyaçlarını göz önüne alıp  hasta yatak sayı ve dağılımlarını yeniden şekillendirip  “ yoğun bakım “ yatak sayımızı arttırdık .

   Bu sayısal büyümenin yanında  bölgede verilemeyen ve hayati öneme haiz ” kalp damar cerrahisi”

“ kanser tedavi  ünitesi ”  merkezlerinin  kurulmasına öncülük edip bölgemizin  son derece önemli sağlık ihtiyacını karşıladık. Kalp damar cerrahisinde yeni bir ekip oluşturduk , açık kalp ameliyatları dışında varis tedavileri ve kapalı damar operasyonlarını yoğun olarak yapmaya başladık. Kardiyoloji ünitesinde bölgede ilk kez yapılan başarılı girişimsel işlemlere imza attık.

  Onkoloji merkezimizi büyütüp , yine bölgemizde ihtiyaç duyulan  “Onkoloji cerrahisi “ ünitesi oluşturduk.

  Hedeflerimizden bir tanesi  “ yandalar “ da hizmet vermekti  bu doğrultuda Gastroentoroloji  ve Endokrinoloji birimlerini faaliyete geçirdik.

   Sağlık hizmet  kalitesinin belirleyici gücü Hekim emeğidir. Son bir yılda biri birinden değerli mesleklerinin zirvesinde Hekimleri kadromuza katmaktan büyük bir onur duyduk. Aşağıda ismi yazılı Doktorlarımız Hastanemizde hasta kabulüne devam etmektedir .

Radyasyon Onkolojisi Uzmanı  :  Dr. Cem Parlak

Medikal Onkoloji Uzmanı          :  Dr. Cemile Karadeniz

Onkoloji Cerrahisi Uzmanı         : Doç.Dr. Sabahattin Aslan

Endokrinoloji Uzmanı                 : Doç. Dr. Kemal Ağbaht

Kardiyoloji Uzmanı                      : Doç.Dr . Nihat Şen

Kalp Damar Cerrahisi Uzmanı   : Doç.Dr. Celalettin Karatepe

Kalp Damar Cerrahisi Uzmanı   : Prof.Dr. Orhan Veli Doğan

Gastroenteroloji Uzmanı           : Prof.Dr. Ümit Bilge Doğan

Kulak Burun Boğaz Uzmanı      : Prof.Dr. Ertap Akoğlu

                     Ayrıca Üroloji uzmanı Prof. Dr . Sadık Görür  kısa bir süre sonra Hastanemizde Hasta kabulüne başlayacaktır .

 

Akademik kariyeri olan bu kadar değerli  hocayı  bir araya getirip çalışmak çok az özel Hastaneye nasip olur . Hocalarımıza bizlere kattığı değer ve hastalarımıza verdikleri  hizmetten dolayı çok teşekkür ediyoruz.

  Defne Hastanesi bölgenin Lider , referans  hastanesidir . Bu alt yapı , branş çeşitliliği ve kaliteli hekim kadrosu ile Defne Hastanesi  Sadece Hatay’ın değil çevre illerin Hastalarına hizmet vermektedir. Defne Hastanesinin varlığından önce Ambulanslarla diğer illere Hasta sevk edilirdi artık tıbbi gereklilik nedeni ile çok az sayıda hasta sevki yapılmakta ve diğer illerden Defne Hastanesine sevkler yapılmaktadır.

    Defne Hastanesi  verdiği sağlık hizmetinin yanı sıra istihdam ettiği çalışan sayısı , ödediği  vergi ,  stopaj ve sigorta pirimleri ile ülke ekonomisine çok ciddi katkılar sağlamaya devam etmektedir.

   Defne Hastanesi verdiği hizmetlerle , yatırımcısının olmaktan çıkmış tüm kamuoyuna mal olmuştur. Bu Hastane öncelikle bize ve yakınlarımıza lazım. Sağlık hizmeti ihtiyacımızda ilk baş vuracağımız yerin burası olacağını unutmadan , Hastanemizi çok daha iyi  hizmet  verecek bir noktaya getirmek hepimizin görevi.

 

HASTANE YÖNETİMİ ADINA

FAZIL ALTINAY

GENEL MÜDÜR